Огляд базових інструментів по догляду за зброєю
Безумовно, в житті військового інколи за щастя є знайти біль-менш рівний шомпол та чистий шмат тканини. Та інколи трапляється так, що навіть на «нулі» вдається організувати власну зброярню для обслуговування найекзотичніших стволів. Цим невеличким оглядом ми хочемо розповісти про універсальні засоби, які допоможуть у догляді за вашою зброєю. Сподіваємось, цей список допоможе вам у зборі власного очисного набору.
- Інструменти, що дозволяють отримати доступ до ствола.
-
Шомпол. Латунний / алюмінієвий / карбоновий / дерев’яний / пластиковий стержень для чищення має ручку на одному кінці та гвинтове різьблення на іншому для бавовняної насадки, бронзової щітки з отворами або вішера. Це найзручніший спосіб почистити внутрішню частину ствола, оскільки ви можете штовхати та тягнути під час чищення ствола.
-
Протяжка (flex cable) робить те саме, але ви можете лише тягнути насадки, а не штовхати їх усередину ствола. Дозволяє очистити або змастити внутрішню частину ствола, не розбираючи зброю. Можна згинати для зберігання, що потребує менше місця.
-
Протяжка Bore Snake є унікальною, тому що вона наносить мастило, треться та очищає лише одним рухом. Вона складається з латунного грузика з прикріпленим до нього шнуром, який дозволяє йому легко проходити крізь ствол, потім тканинної секції, куди можна нанести миючий розчин, щоб змочити скупчення бруду всередині ствола, і, нарешті, ще одну довгу частину тканини, щоб очистити внутрішню частину ствола.
-
Збройове мастило. Застосовується для змащування деталей з контактом метал/метал, які можуть зношуватись з часом.
-
Очисні розчини. Рідини, які розм’якшують шар нагару, міді, свинцю, цинку, пластику в каналі ствола.
-
Щітки з фосфорної бронзи. Цей тип щітки має тверду щетину з фосфорної бронзи, щоб очистити більші залишки вуглецю всередині ствола, які були змочені очисним розчинником. Звертайте увагу на калібр.
-
Вішери. Очистка йоржами залишає за собою в стволі дрібнодисперсний нагар, і щоб очистити цей порошкоподібний бруд, вам знадобляться вішери з зубцями або отворами.
-
Бавовняні патчі. М'які бавовняні шматки тканини для остаточного очищення стволу. Залежно від калібру, ви можете використати 10-20 патчів за одну чистку.
-
Направляючі. Ніколи не чистіть рушницю з дульного зрізу, оскільки це пошкоджує дуло гвинтівки та знижує точність. Але якщо вам потрібно очистити дульну частину зброї, тоді обов’язково захистіть свій дульний зріз за допомогою дульного кожуха, також відомого як направляюча каналу ствола. Використовується тільки з шомполом.
-
Станок для обслуговування чи інші допоміжні кріплення. У нас, у людей, лише 2 руки! Або ви тримаєте рушницю, або чистите її. Бажано надавати перевагу очистці рушниці, а лещата хай тримати гвинтівку. Лещата для зброї роблять саме це – утримують вашу рушницю в потрібному положенні.
-
Універсальна щітка. Це просто зубна щітка з привабливою назвою. Але це інструмент, який ви використовуєте для очищення рами, салазок і напрямних. І саме цей інструмент вам доведеться міняти найчастіше, тому що щетина ламається, згинається або просто зношується. Ви можете придбати спеціально виготовлену універсальну (All-purpose) щітку для своєї вогнепальної зброї, яка коштує трохи дорожче. Щетина може бути з нейлону, бронзи або нержавіючої сталі.
-
Прямі та загнуті скребки. Допомагають почистити важкодоступні місця.
-
Бавовняні/вушні палички. Допомагають нанести рідину в важкодоступні місця.
-
Коврик для догляду за зброєю. Процес очищення передбачає видалення рідини, нагару та пилу. А щоб зробити все швидше, легше та чистіше, можна використовувати килимок, який полегшує прибирання робочого простору. Вам не обов’язково використовувати килимок для чищення, ви можете скористатися газетою, рулонами серветки або рушником. По суті, це щось, щоб прикрити та відтягнути поверхню столу від миючого розчинника та збройового масла.